Co mam zrobić, jeśli boli mnie głowa, mam szumy uszne i niedosłuch? Przyjrzyjmy się głównym oznakom utraty słuchu.

Ubytek słuchu jest stanem patologicznym, w którym dochodzi do stopniowego pogorszenia słuchu. W tym artykule można przeczytać o jego przyczynach, mechanizmach i objawach, a także, kiedy nadszedł czas, aby uderzyć na alarm. Dowiesz się również o poważnych powikłaniach tego podstępnego schorzenia oraz o nowoczesnym podejściu do leczenia, które jest dostępne dla każdego.

Ubytek słuchu wpływa na wydajność i jakość życia. Oprócz oczywistego objawu, jakim jest ubytek słuchu, zmniejsza on ogólną wydajność i powoduje problemy w społecznej sferze życia.

Do głównych objawów ubytku słuchu należą:

 • Niezdolność do rozróżniania głosów w tłumie;
 • Ogólny ubytek słuchu;
 • Bóle głowy;
 • Szumy uszne;
 • Ogólne osłabienie, senność, ospałość;
 • Niska zdolność do pracy;
 • Zaburzenia snu, bezsenność;
 • Zapominalstwo;
 • Zawroty głowy;
 • Zaburzenia koordynacji;
 • Niezdolność do rozróżniania dźwięków o wysokim natężeniu.

Niezdolność do rozumienia innych sprawia, że jesteśmy drażliwi, wycofani i często mamy wahania nastroju.

Ignorowanie objawów może prowadzić do trwałej utraty słuchu

Co możemy zrobić, aby poprawić słuch domowymi metodami?

Rehabilitacja słuchu jest złożonym procesem. Wpływa na wszystkie układy organizmu, poprawiając jakość życia.

W tym szczegółowym wywiadzie dowiesz się, jak odzyskać słuch, pozbyć się masy problemów i prowadzić zdrowe życie.

 • Jak niebezpieczny jest ubytek słuchu?
 • Jakie są zagrożenia wynikające z ignorowania objawów?
 • Dlaczego aparaty słuchowe są złe?
 • Jaki jest związek między naczyniami mózgowymi, słuchem i potencją?
 • Jak samodzielnie przywrócić słuch?

Na te pytania odpowiadał Sergiusz Bednarz, kierownik Kliniki Otorynolaryngologii Wojskowej Akademii Medycznej w Krakowie, profesor, praktykujący otorynolaryngolog, lekarz honorowy.

Sergiusz Bednarz jest uważany za jednego z najlepszych otorynolaryngologów na świecie. Jest autorem unikalnych technik przywracania słuchu, które są stosowane na całym świecie.

Sergiusz jest przekonany, że dbanie o słuch po 40. roku życia pozwala zachować słuch do 89-93 roku życia.

Jak groźny jest ubytek słuchu?

- Sergiuszu, jakie są pierwsze objawy, na które należy zwrócić uwagę?

- Na początku ubytek słuchu jest łagodny. Większość ludzi nie zwraca uwagi na objawy, a one stale pojawiają się i znikają.

Pierwsze oznaki ubytku słuchu:

 • Szumy uszne
 • Niezdolność rozróżniania dźwięków o wysokim tonie
 • Ból głowy w czole i skroniach
 • Nagłe skoki ciśnienia (robi się ciemniej w oczach przy nagłej zmianie pozycji)

Z ubytkiem słuchu osoba zaczyna mieć problemy z porozumiewaniem się z innymi.

Ubytek słuchu, choć nie jest stanem "ostrym", jest bardzo podstępny. Prędzej czy później prowadzi do głuchoty, ale zanim to nastąpi, dręczy osobę przez lata, powoli pogarszając jakość jej życia.

Tak, niestety, nasi obywatele nie są w żaden sposób informowani o znaczeniu protetyki słuchu.

– I to nie jest ich wina. O czym tu mówić, skoro 99 na 100 lekarzy przepisuje aparat słuchowy lub niedziałające tabletki.

W krajach rozwiniętych: USA, Kanadzie czy Japonii, od 11 lat stosuje się nową generację leków w leczeniu problemów ze słuchem.

Jakie są zagrożenia wynikające z ignorowania objawów?

- Co się stanie, jeśli zignorujesz objawy ubytku słuchu?

- Choroba będzie się tylko pogarszać, niezależnie od leczenia farmakologicznego. Owszem, można go "złagodzić" dopasowując aparaty słuchowe lub skonsultować się z chirurgiem, ale przyczyna nie zniknie.

Aparat słuchowy nie jest rozwiązaniem. Jest to po prostu "kula u nogi", która zamienia cię w inwalidę. Ignorowanie problemu prowadzi do trwałego uszkodzenia słuchu.

Dlaczego aparaty słuchowe są złe?

- Czy aparaty słuchowe naprawdę przynoszą więcej szkody niż pożytku?

- Tak. Aparat słuchowy nie rozwiązuje problemu. Pomagają one po prostu zapomnieć o problemie, podczas gdy słuch nadal się pogarsza. Człowiek po prostu marnuje czas, nie zauważając, kiedy staje się głuchy.

Jaki jest związek między naczyniami mózgowymi, słuchem i potencją?

– Dlaczego przy uszkodzonym słuchu kobiety często przybierają na wadze, mężczyźni tracą witalność i zapadają na zapalenie gruczołu krokowego, a naczynia mózgowe ulegają zatkaniu?

– Naczynia i słuch są ze sobą nierozerwalnie związane. Kiedy naczynia mózgowe zostają "zatkane" przez blaszki miażdżycowe, mózg otrzymuje mniej składników odżywczych. Stąd utrata słuchu, potencji i inne problemy.

Co robi mózg, gdy nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych?

1. Myśli, że jesteśmy głodni i zmusza nas do jedzenia.

Ale bez względu na to, ile jesz, zanieczyszczone naczynia krwionośne nie pozwalają na dotarcie wystarczającej ilości składników odżywczych do mózgu. I musi być miejsce, gdzie można je zabrać. Organizm utrzymuje je więc w rezerwie, magazynując je w postaci tłuszczu.

2. W trybie "głodu" nasz mózg myśli, że umieramy, więc wyłącza funkcje, które są "niepotrzebne" do przetrwania.

Funkcja prokreacyjna nie jest potrzebna głodującemu mózgowi, więc funkcje potencji i libido są ograniczone. Zmniejsza się produkcja męskiego hormonu Testosteronu. To z kolei prowokuje powiększenie prostaty i rozwój zapalenia gruczołu krokowego.

Funkcja regeneracji jest bardzo energochłonna, a mózg "wyłącza" ją czekając na lepsze czasy. I oczywiście dotyczy to również naszego tematu - zmiany dotyczą całego organizmu.

Jak przywrócić krążenie krwi i wzmocnić naczynia krwionośne?

– Czy możliwe jest samodzielne przywrócenie słuchu?

– Tak. Nie jest to trudne, ale wymaga cierpliwości i dyscypliny. Ale warto i to się opłaci wielokrotnie.

Opracowano unikalny preparat Tonosin. Specjaliści z instytutu NIRC stworzyli środek, który dziś nie ma żadnych odpowiedników na rynku. Tonosin jest całkowicie bezpieczny, nie ma skutków ubocznych i może być stosowany bez kontroli lekarza.

Tonosin ma złożony wpływ na ubytek słuchu:

 • Obniża poziom cholesterolu
 • Łagodzi ból i stan zapalny
 • Utrzymuje słuch w normie

Efekty stosowania Tonosinu:

W ciągu 1,5 miesiąca stosowanie Tonosinu słuch został przywrócony w 99,71%.

Tonosin, dzięki zawartości aktywnego składnika przywraca prawie 100% słuchu.

Tonosin przywraca normalne funkcjonowanie aparatu słuchowego. Powoduje to reakcję łańcuchową, która rozpocznie regeneracje całego organizmu.

Jak Tonosin wpływa na ciało?

Tonosin działa w 3 etapach:

1. Nasyca organizm glukozą i dodaje energii, korzystnie wpływa na organizm, obniża poziom cholesterolu

2. Łagodzi ból i stany zapalne, wspomaga regenerację ucha, zwalcza bakteryjne przewlekłe infekcje laryngologiczne, zwiększa ostrość słuchu

3. Zapewnia prawidłowe ukrwienie małżowin usznych, bierze udział w tworzeniu i regeneracji chrząstki w przypadku jej uszkodzenia

– Jak często i jak długo należy stosować Tonosin?

– Czas trwania kursu 1,5 miesiąca, w przypadku ciężkiego ubytku słuchu 2 miesiące. Tonosin stosować 2 razy dziennie.

WAŻNE! BADANIA WYKAZAŁY, ŻE i TO NAJLEPSZY CZAS NA ROZPOCZĘCIE LECZENIA. USTABILIZOWANIE ŚREDNIEJ TEMPERATURY PRZYSPIESZA PROCESY METABOLICZNE W ORGANIZMIE I ZWIĘKSZA EFEKT LECZENIA. WYLECZENIE JEST O 37% SZYBSZE NIŻ O JAKIEJKOLWIEK INNEJ PORZE ROKU.

Niedobór i program świadczeń

Tonosin zniknął z większości aptek, o ile nam wiadomo? Dlaczego? A jak to się teraz robi?

– Niestety, tak. Od początku tego roku Tonosin nie jest już dostarczany do aptek.

Powodem była chciwość sieci aptekarskich, które zażądały od producenta Tonosinu ogromnej prowizji od każdej sprzedanej sztuki! Podwyższając cenę producenta o i tak już ogromny narzut (cena Tonosinu w niektórych aptekach w kraju wynosiła nawet trzysta złotych (!)), farmaceuci chcieli wprowadzić dodatkową opłatę od producenta.

Apteki usprawiedliwiały się twierdząc, że dodatkowa opłata pozwala im przetrwać. Przecież Tonosin to preparat, który kupuje się raz na kilka miesięcy. A poza tym, po odzyskaniu słuchu dzięki Tonosin, osoba nie potrzebuje żadnych leków, które wcześniej regularnie przyjmowała! Ludzie odstawiają tabletki i przestają kupować środki na ból ucha. Znacznie ograniczają zakup aparatów słuchowych. A to prowadzi do strat dla aptek. Żądają więc najwyższej możliwej ceny za krople Tonosin.

W związku z tym producent Tonosinu rozwiązał umowy ze wszystkimi aptekami i przeszedł wyłącznie na dystrybucję internetową. W zasadzie jest to słuszne postępowanie. Pomyśl o tym: nie musisz płacić czynszu za powierzchnię sprzedażową, nie musisz płacić łapówek aptekom, aby się do nich dostać. Dlatego też Tonosin jest obecnie znacznie bardziej przystępny cenowo niż w czasach, gdy był sprzedawany w aptekach.

Program Preferencyjny "Zdrowy Słuch"

Nasz instytut wraz z Ogólnopolskim Centrum Badań Medycznych Otorynolaryngologii, przy pomocy producenta Tonosinu uruchomił program benefitowy w ramach projektu medycyny internetowej.

W ramach programu organizujemy loterię, w której do wygrania są rabaty na produkty (loteria będzie na końcu artykułu). Zniżkę może otrzymać każdy z naszych czytelników, ale skorzystać z niej mogą tylko ci, którzy naprawdę potrzebują leku. Najlepsze jest to, że rabaty sięgają nawet 55%, co oznacza, że najszczęśliwsi czytelnicy będą mogli uzyskać produkt za cenę 179 PLN!

– Kto jest uprawniony do korzystania z systemu rabatowego?

– Aby otrzymać Tonosin w ramach programu rabatowego, należy spełnić jeden z warunków:

Kto może uzyskać 55% zniżki na Tonosin w ramach programu rabatowego:

 • Mężczyźni w wieku powyżej 40 lat i kobiety w wieku powyżej 45 lat, z dowolnego regionu kraju
 • Osoby z niepełnosprawnością I-II kategorii. Niezależnie od wieku
 • Krewni i przyjaciele osób należących do powyższych kategorii

- Jak długo będzie trwał program rabatowy?

Promocja jest ważna do dzisiaj 23:59 włącznie. Na każdy etap przeznaczono 30 000 pakietów. A kończą się one całkowicie w ciągu 3-4 tygodni. I to pomimo braku reklam w telewizji i radiu. Ludzie przekazują informacje sobie nawzajem, radzą się przyjaciół i krewnych. Nawet dla nas było zaskoczeniem, że informacja o Tonosinie rozejdzie się tak szybko.

Jeśli więc macie szczęście i uda Wam się dotrzeć przed wyznaczonym terminem, polecam wziąć udział w loterii i jak najszybciej uzyskać rabat na Tonosin!

DODANO 12 GODZIN TEMU | UWAGA REDAKCJI: Ważna wiadomość! Program trwa tylko do końca dzisiejszego dnia do godziny 23:59. Do końca trwania promocji, oryginalny produkt Tonosin jest dostępny poprzez oficjalne losowanie, z rabatem do 55%! Aktualne saldo pakietów promocyjnych: szt.

Otwórz przecenione pudełko lub znajdź darmowe opakowanie!
55%
55%
55%
55%
55%
55%
55%
55%
55%

Pozostała Ci 1 próba!
Spróbuj ponownie!

Gratulacje!

Możesz odebrać produkt z 55% zniżką za jedyne 179 PLN

ODBIERAM

DYSKUSJA
127 użytkowników pozostawiło 203 komentarze
 • Co to do cholery jest???? Dlaczego istnieje program tylko dla "wybranych"? Co powinna zrobić reszta z nas????

  Opublikowano 23 godziny temu
 • Z tego, co wiem, chcą ustalić cenę na poziomie kilkuset złotych. Przynajmniej na to nalegają apteki, które zamierzają wykupić Tonosin. Jednak do tej pory nic nie zostało wysłane do aptek i w związku z zaistniałą sytuacją nie wiadomo kiedy to nastąpi. Tak więc na razie jedynym sposobem na zdobycie Tonosinu w ramach promocji jest zamówienie jej poprzez oficjalne losowanie. W przypadku braku programu socjalnego należy kupić krople Tonosin, gdy jest on dostępny w aptece.

  Opublikowano 22 godziny temu
 • Popieram! Bardzo skuteczny środek na problemy ze słuchem! Teraz dobrze słyszę. Zamówiłem również, to było za darmo!

  Opublikowano 19 godzin temu
 • Dziękujemy producentowi za te krople! Spróbowałem, czuję się lepiej. Zobaczymy jak to będzie za tydzień. Zbyt wcześnie, aby to stwierdzić, ale później zdam relację. Ale szumy uszne zniknęły. Moja głowa jest teraz jeszcze lżejsza. Więc myślę, że wszystko będzie dobrze!

  Opublikowano 19 godzin temu
 • Nie należy się martwić i kontynuować stosowanie Tonosinu. Należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi jego użytkowania.  

  Z pozdrowieniami, Sergiusz Bednarz

  Opublikowano 17 godzin temu
 • Ludzie, pomóżcie! Mam już dość niedosłuchu. Dyskomfort i ból jest nie do zniesienia. Po prostu nie wiem, co robić. Okresowo biorę różne leki, ale one nie pomagają :((((.

  Opublikowano 16 godzin temu
 • Spróbuj Tonosin, a nie pożałujesz. Sam miałem problemy, prawie ogłuchłem. Dziękuję mojej mamie, że nakłonieniła mnie do wzięcia udziału w kursie. Swoją drogą, kupiliśmy go pół roku temu, bez żadnych świadczeń (a cena była przyzwoita). Ale teraz nie mam żadnych problemów ze słuchem. Uwierz mi, weź to, a wszystko będzie lepiej, zobaczysz! Zwłaszcza, że istnieją korzyści i rabaty nawet do 55%.

  Opublikowano 15 godzin temu
 • Jak mogę zamówić tę krople?

  Opublikowano 15 godzin temu
 • Jest loteria w tym artykule powyżej, wystarczy kliknąć na ten link, tylko pospiesz się, dopóki zniżki są aktywne. Tonosin zadziałał na mnie wspaniale!

  Opublikowano 14 godzin temu
 • Dziękuję, już go zamówiłam, możesz mi powiedzieć jak długo trwa dostawa?

  Opublikowano 12 godzin temu
 • Średnio trwa to 3-4 dni.

  Opublikowano 12 godzin temu
 • Uwaga! Przypominam, że Tonosin można jeszcze w tej chwili odebrać z rabatem do -55%!

  Zdobądź Tonosin z rabatem przechodząc do formularza wyżej, lub klikając ten link. Teraz Tonosin jest dystrybuowany z rabatami do -55%, abu każdy Polak mógł go zacząć używać. Niestety promocja jest ograniczona, więc spieszcie się z zamówieniem!

  I proszę was wszystkich, uważajcie na podróbki! Pozdrawiam, Sergiusz Bednarz.

  Opublikowano 9 minut temu

Napisz komentarz

Dziękujemy, Twój komentarz został przesłany do moderacji i zostanie opublikowany po weryfikacji.